Deuter batohy, najstaršia značka batohov

Firma Deuter je najstaršou značkou orientovanou na výrobu batohov. Jej tradícia siaha až do prelomu 19. a 20. storočia. V roku 1898 začal podnikať v Augsburgu Hans Deuter. Už o dva roky neskôr začal dodávať poštové tašky a obaly pre Royal Bavarian Post Office.

Márne hľadáte spoľahlivý batoh, ktorý nezaťaží váš chrbát, bude sa pohodlne nosiť a vydrží roky? Záleží vám na kvalite? Jedným z riešení je práve Deuter, celosvetovo preslávená a vyhľadávaná značka. Batoh Deuter špecifickým spôsobom pôsobí na telo. Ak zvolíme zlý batoh, následky môžu byť nepríjemné - od potenia až po neprirodzenú záťaž chrbtice a dlhotrvajúce zdravotné komplikácie. Preto sa oplatí priplatiť pár euro a mať istotu, že je batoh špeciálne navrhnutý tak, aby umožnil pohodlné nosenie. Výhody batohov Deuter sú:

  •      Špeciálne navrhnutie pre každodenné nosenie
  •      špičková kvalita
  •      dlhá životnosť

Deuter Aircomfort

Veľkú slávu zožali batohy tejto značky v roku 1951, kedy sa objavil batoh Deuter Tauern. Tento batoh použil Hermann Buhl pri prvovýstupe na Nanga Parbat ( 8,125 m ). Tauern sa potom udržal vo svete batohov na výslní ešte ďalších tridsať rokov. Ďalší významný rok pre túto firmu predstavoval rok 1985, kedy získala patent na v tú dobu revolučný nosný systém - Deuter Aircomfort, ktorý sa s určitými úpravami vyrába dodnes. Laboratórne testy v Hohenstein Institute preukázali, že systém Aircomfort znižuje potenie až o 25%, znižuje tepovú frekvenciu a teplotu pokožky.

Deuter Futura

V roku 1990 Deuter predstavil svoju najúspešnejšiu radu Futura. Rada Futura stanovila nové štandardy pri technických batohoch na jednodňové akcie. Futura sa teší od roku 2008 novému prepracovaniu a doplnila ju ešte extra rada Futura Pro na základe spätnej väzby od zákazníkov. Rada Futura Pro pre zvýšenie komfortu využíva nový pohyblivý bedrový pás VariFlex. V roku 1991 bola uvedená kolekcia detských nosičov, ktoré sú veľmi obľúbené dodnes. V roku 1995 získali všetky detské sedačky prestížny certifikát TÜV (nemecká bezpečnosť spotrebiteľov a skúšobňa).

Deuter Airstripes

Najväčšieho úspechu firma dosiahla so svojimi cyklistickými batohmi. V roku 1990 bola predstavená kolekcia cyklobatohov s chrbtovým systémom - Airstripes. Na základe testov vykonaných na Gabriel L & T na univerzite v Erlangene sa preukázalo, že tento nosný systém znižuje potenie o 15% a nárast teploty o 5 °C v porovnaní so štandardnými batohmi.

SHIELD System

O 15 rokov neskôr firma vyvinula SHIELD System - jedná sa o integrovaný chránič chrbtice, ktorý ponúka väčšiu bezpečnosť adrenalínovým nadšencom. Batohy Attack sa vďaka Shield systému pýšia zlatou medailu za inovačný prístup v súťaži Eurobike. V roku 2006 Deuter prišiel s ďalším vylepšením a to systémom SL - WOMEN 'S FIT . Batohy Deuter so skratkou SL sú špeciálne tvarované pre dámy. Dnes sa firma už rozrástla do celého sveta - svoje zastúpenie má v 45 krajinách. Deuter sa tak radí do TOP 5 predajcov batohov na svete.

Široký sortiment batohov Deuter ale aj Black Diamond s rôznymi chrbtovými systémami si môžete kúpiť v eshope Outland-shop.eu.

 

Nová kniha od Joža Terema

Recenzia