Kam ísť v Nitre počas COVID-19

Aktuálna pandemická situácia nie je len záťažou na fyzické zdravie človeka ale aj na to psychické. Ako vysokoškolský študent pripravujúci sa na štátnice, ktorého hlavnou náplňou dňa bolo sedenie nad knihami, som začal rozmýšľať nad rôznymi formami psychohygieny, keďže možnosti na ktoré sme boli zvyknutí sú fuč.

Vo vedlajšej izbe zase  sestra mávala celé dni distančnú výučbu zo základnej školy. Keďže mi korona vzala moju najväčšiu záľubu – cestovanie a následné zachytenie sveta cez objektív, voľba bola jasná. Vzal som sestru so sebou a išli sme sa túlať.

Najčastejšie sme šli sami dvaja, niekedy s rodinou a inokedy, keď mala sestra vyučovanie, som vzal priateľku. Raz to bola cesta za západom slnka, za pekným výhľadom, inokedy horský beh. Vždy to bol spôsob ako vyčistiť myseľ a zregenerovať.

Kamera a dron nám vždy robili spoločníka a vedomosť toho, že tento štýl videa o Nitre chýbal, dokopal som tento “projekt” do konca.

Natočil som teda video o “cestovaní” v nitrianskom okrese, lebo máme to šťastie, že v Nitre je kam ísť. Či je to video inšpiratívne? Posúďte sami.

Prevedie vás od tých najznámejších nitrianskych miest až po tie menej známe akými sú žlté trávnaté lesostepy pod Žibricou, zrúcanina Gýmeš, opustená kaplnka sv. Anny nad Kovarcami, či vyhliadka nad Podhoranmi.