Cestovanie piatich kamošov po Izraeli

Tomáš Miklas - 8.6.2017
V jeden deň som sa prebudil a zistil som, že v dnešnom svete plnom neobmedzených možností a lacných leteniek som videl tak málo, naozaj málo! Dal som kamarátovi jasné inštrukcie: Ideme na trip. Je mi jedno kam, len mi povedz, že kedy, koľko ma to bude stáť a ako sa tam dostaneme. Pre istotu sme vzali so sebou doktora - rádiológa, chlapa ktorý zoženie všetko  a  kolegu so selektívnym vnímaním.
Ešte som musel mame vysvetliť, že Izrael nie je arabská krajina a je tam naozaj bezpečne (Izrael zostrelil rakety, ktoré vypálili islamskí militanti z egyptského Sinajského polostrova na Ejlat - 4 dni po tom ako sme sa z tohto mesta vrátili domov). 

Bezpečnosť nadovšetko

Prísne kontroly na letisku, krásne mladé vojačky so samopalmi na každej zastávke, alebo bunkre pre odstreľovačov. Na ceste do hotela sme sa cítili naozaj bezpečne. V požičovni áut nám hovorili, že náš kamoš Sebastian sa podobá na Christiana Greya z Fifty Shades of Grey a preto sme dostali niečo "špeciálne"  Kiu Carens  #automat #nevedelotoradiť #nešloto #izraelskécdvrádiu #turbodiesel #bezturba

Izrael v kocke

Videli sme tu naozaj krásnu prírodu, zaujímavé stavby a pamiatky, dlhé cesty po púšti, na ktorých neuvidíte žiadnu dedinku ani len pumpu a samozrejme mega presolené Mŕtve more. Bohužiaľ  Jeruzalem bol jedným veľkým sklamaním. Všade samé stánky na ktorých bez problémov kúpite napríklad plastový samopal. Každý vchod na sväté miesto stráži jeden židovský a jeden moslimský vojak. Človek by si myslel, že na takom svetom mieste bude bližšie k Bohu, no nebolo to tak. Až na jeden prípad, kedy nás nechceli pustiť k najkrajšiemu moslimskému chrámu, pretože nie sme vyznávači Islamu. Vtedy nás zastavil jeden Moslim, usmial sa na nás a povedal: Pokojne tam choďte, každý môže byť na chvíľku moslimom. 

Všade dobre...v Izraeli bezpečne

Dobrá rada nad zlato: Ak máte v pase 6 ročnú pečiatku z Tuniska, nezabudnite, čo ste vlastne v tom Tunisku robili. Vyhnete sa dodatočným bezpečnostným otázkam, špeciálnej prehliadke batožiny (nie dutiny mi nekontrolovali) a červenej nálepke na pase (dodnes neviem, že čo znamenala).
 
A či by sme sa tam ešte vrátili? Pozri si naše video a pochopíš, že prečo áno :)
 

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.