Obuv DACHSTEIN ROCK EV

Obuv DACHSTEIN ROCK EV som mal možnosť testovať približne šesť mesiacov v suchom aj zimnom teréne. Už po tak relatívne krátkej dobe ich považujem za veľmi bezpečné topánky na turistiku v bežnom aj vo vysokohorskom teréne.

Vďaka svojmu povrchu z kvalitnej nubukovej kože a ochranného pásu z gumy po celom obvode, ktorý chráni topánku pred oderom, nie je na topánke ani po náročnom pohybe v skalnatom teréne vidno zub času, či použitia.

Keďže som topánku používal aj v bahne a v snehu, oceňujem jej nepremokavosť. Po impregnovaní kože prípravkom proti vode je topánka absolútne vode nepriepustná, čiže noha bola suchá v každom prostredí. Podrážka Vibram je veľmi kvalitná, čo zaručuje perfektné držanie na skalnom teréne. Noha je kvalitne fixovaná až nad členok, čiže nehrozí vyvrtnutie. Čo považujem za veľmi dôležite. Ak by som mal v tejto súvislosti topánke čosi vytknúť, tak snáď len to, že na utlačenom snehu pri chôdzi do kopca podrážka kĺže o niečo viac ako moje predošlé topánky. To sa dá vysvetliť aj tvrdosťou podrážky, čo na druhej strane zaručuje jej trvácnosť a skutočnosťou, že sa nejedná o špeciálne zimnú obuv.

Napriek tomu sa chystám topánky využívať celkom určite celoročne. Výška, mohutnosť topánky a tvrdosť špičky totiž umožňuje brodenie aj vo vyššom snehu, či pohodlné prerážanie stopy v hlbšom snehu s namrznutým povrchom. Pohodlie nohy v topánke zabezpečuje kvalitná vložka a vnútorný tvar, kopírujúci profil nohy. Môžem skonštatovať, že napriek mojim obavám, ktoré ma premknú vždy, keď raz za niekoľko rokov mením turistickú obuv, úplne som sa vyhol počiatočným pľuzgierom. Už po niekoľkých noseniach topánka dokonale sedela na nohe a mierne zvnútra prispôsobila svoj tvar. Topánky DACHSTEIN ROCK EV tak považujem za ideálneho partnera na celoročnú turistiku do každého terénu.