Dobrodruh.sk Team na Budapest - Bamako 2014

Jozef Terem - 15.1.2014

Náš Dobrodruh.sk Team sa už po druhý krát po sebe zúčastní na Rally Budapest - Bamako 2014 a opäť to bude v kategórií „Touring„. Nie je skoro o nič jednoduchšia ako kategória súťažná, no s tým rozdielom, že pre nás je prvoradá samotná cesta, príroda a ľudia.

Predposledný ročník

Tento rok to bude už celkovo deviaty ročník závodu Budapest – Bamako, ktorý odštartuje 24. januára 2014. V predchádzajúcich rokoch si vybudoval povesť náročnej diaľkovej rallye. Je však pravdepodobné, že tento ročník je predposledný, nakoľko závod v roku 2015 už má byť posledným.

Aj napriek tomu, že je organizovaní na profesionálnej úrovni, môžu sa ho zúčastniť (a tiež sa aj zúčastňujú!) amatérske aj poloprofesionálne tými z celého sveta. Vďaka svojej dostupnosti danej relatívne nízkym štartovným a nenáročnosťou technických predpisov je na štarte vždy okolo 200 posádok v závodnej a turistickej kategórii. Oproti minulému roku je tento rok cieľ v štátiku Gambia, ktorý sa nachádza na juh od Senegalu.Naša posádka sa tento rok zúčastní akcie opäť v novej zostave. Z minulého ročníka zostáva Jozef Terem, ktorého všetci poznáte ako osobu za Dobrodruh.sk a novými členmi posádky sú parťáci Stanislav Mitický a Ondro Mĺkvy.

Celkovo navštívime 7 štátov a 2 kontinenty. Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Maroko, Senegal, Mauritánia, Gambia.

Podporiť nás môžete svojim lajkom a sherovaním na facebooku:

http://www.facebook.com/pages/Dobrodruhsk-team-Budapest-Bamako-rally/332227756836059?ref=hl

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.