Podujatie Fjällräven Classic: 110-kilometrový trek v lone švédskej prírody

Podujatie Fjällräven Classic, 110-kilometrový trek uprostred nepoškvrnenej švédskej prírody, sa často prezýva aj trekingovým festivalom. Aby ste mohli budúce leto – 5. - 12.augusta 2016 - zažiť neopakovateľnú cestu, musíte si svoju miestenku zakúpiť už teraz. Registrácia a predaj voľných vstupov začína 1. októbra o 10:00 hod švédskeho času.

Prestížne podujatie Fjällräven Classic sa každoročne koná pod patronátom značky Fjällräven a je určené pre všetkých milovníkov prírody a neopakovateľného dobrodružstva. Organizovaný trek dlhý 110 kilometrov prechádza čarovnou švédskou planinou po cestách zvaných aj “Kráľovská cesta” a medzi trekingovými nadšencami ide doslova o sviatok. Aj preto sa po miestenkách len tak “zapráši”.

Fjällräven Classic

Fjällräven Classic sa bude konať 5.-12. augusta 2016

Každý má možnosť registrovať sa na túru, ktorá sa bude konať 5.-12. augusta 2016. Vstupenky na toto prestížne dobrodružstvo sa začínajú predávať 1. 10. 2015 o 10:00 hod švédskeho času a rozhodne sa treba ponáhľať. Podujatie má mimoriadny ohlas a patrí do kalendára trekingových entuziastov celého sveta. Počet miest na zozname účastníkov je limitovaný na 2 000. Účastnícky poplatok je v prepočte 230 eur (2 150 švédskych korún) pre dospelých, mládež vo veku 12-16 platí 120 eur (1 100 švédskych korún), poplatok za deti do 12 rokov predstavuje 45 eur (400 švédskych korún).
 
Trasa Fjällräven Classic vedie 250 kilometrov severne od polárneho kruhu a počasie je veľmi premenlivé. Účastníci sa musia pripraviť na sneh – prípad z ročníka 2005, no príjemných 25° Celzia tiež nie je výnimkou. Raňajky, obedy a večere sú súčasťou registračného balíčka, ide o dehydrovanú stravu, ktorá má minimálnu hmotnosť, no dostatok potrebných živín na náročnú cestu. Fjällräven Classic má šesť táborov, kde sa účastníci priebežne hlásia a pečiatkujú svoje preukazy. Na označenom turistickom chodníčku sa nachádzajú aj chaty pre bežných turistov, no pre bezprostredný zážitok a dokonalé spojenie s prírodou spia účastníci turistického podujatia v stanoch.

Fjällräven Classic

Radi by ste absolvovali trek?

No obávate sa, či máte dostatočnú kondíciu? Nie je nič ľahšie, ako sa prejsť po domácich horách s plne naloženým batohom a svojimi pohodlnými turistickými topánkami. „Zvyknite si na svoj plný batoh a rozchoďte topánky. Začnite trénovať s batohom okolo 5-7 kg a postupne týždňami pridávajte na váhe, až sa dostanete na 15-20 kg. Mali by ste ísť niekam na týždeň trekovať, aby ste si zvykli na každodenné balenie a pochod s batohom. Ak budete mať v nohách 200 km po horskom teréne, nebudete mať problém postaviť sa na štartovaciu čiaru. Zdôrazňujem, kúpte si kvalitnú hikingovú obuv,“ odporúča Andreas Cederlund zo spoločnosti Fjällräven.
 

Nová kniha od Joža Terema

Recenzia