Najkrajšie pláže v Grécku - pozrite si tieto skryté poklady

Grécko je slávne vďaka mnohým veciam... Veselou a  živou kultúrou, fascinujúcou históriou, povesťami a bajámi no a samozrejme, svojou ohromujúcou prírodnou scenériou a  plážami. Spolu s tisíckami ostrovov a  rozmanitou pevninou je grécke pobrežie jedenástym najväčším na svete. Ak to spojíme s  horúcou, ale pohodlnou klímou a nádherným Stredozemným morom, niet sa čomu čudovať, že miestne pláže sú skutočne veľkolepé.
Tu sú najkrajšie pláže v Grécku:
 

Navagio, Zakynthos

Tento schovaný poklad je pravdepodobne jednou z  najslávnejších gréckych pláží a  môžeme ho nájsť na ostrove Zakynthos. Pláž Navagio je obklopená strmými útesmi a  možno sa na ňu dostať len pomocou lode. Známa je vďaka stroskotanej pašeráckej lodi, ktorá začiatkom 20. storočia narazila na plytčinu a  teraz spokojne odpočíva na nedotknutom piesočnatom pobreží. Na tejto nádhernej pláži môžete stráviť skutočne krásny deň. Množstvo cestovných agentúr taktiež ponúka výletné plavby a  plážové večierky, ktoré sa uskutočňujú práve na pláži Navagio.
Navagio, Zakynthos
 

Red Beach (Červená pláž), Santorini

Red Beach sa nachádza na sopečnom ostrove Santorini a  je dôkazom toho, že biely piesok nie je nevyhnutnou súčasťou kvalitnej pláže. Pláž je pokrytá červenou a  okruhliakmi a  zo zadnej časti ju obklopujú vysoké červené útesy – nie je preto ťažké uhádnuť, ako sa táto pláž dostala k  svojmu pomenovaniu. Red Beach je krásnym a  pokojným miestom na odpočinok. Táto pláž je jedinečná a  očarujúca a  pri svojej návšteve Grécka by ste ju určite mali navštíviť.

Red Beach, Santorini

Elafonissi, Kréta

Zabudnite na zlaté pobrežia Austrálie alebo brehy Thajska – ak chcete skutočnú tropickú pláž, navštívte pláž Elafonissi na ostrove Kréta. Tento ostrov patrí medzi najkrajšie grécke ostrovy a  ponúka množstvo neuveriteľných krás – žiadna z  nich však nie je taká úžasná ako táto pláž. Je pokrytá dlhým a  mäkkým bielym pieskom a  pri pobreží má plytké vody, pod ktorými sa taktiež nachádza jemný piesok. Okrem toho tu nájdete aj spoločnosti, ktoré ponúkajú slamou zastrešené altánky, ležadlá a  slnečníky priamo pri brehu. Na tomto mieste budete mať pocit, ako by ste sa práve nachádzali na jednej z  karibských pláží.
Elafonissi, Kréta

Egremni, Lefkada

V  Grécku nájdete celý rad pláží, ktoré majú vo svojom názve ukryté slovíčko „raj“, ale pre skutočnú chuť neba by ste určite mali navštíviť pláž Egremni na ostrove Lefkada. Dlhé, vinúce sa pobrežia obklopené vysokými bielymi útesmi – Egremni je dokonalým príkladom tradičného gréckeho plážového receptu. Predstavte si mäkký, biely a nedotknutý piesok, čisté, teplé a  tyrkysové vody Stredozemného mora, pridajte k  tomu krásne, skalné útvary a  nádherný výhľad na západ slnka. Výsledkom vašich predstáv bude zaručene ohromujúca pláž Egremni.
Egremni, Lefkada

Sarakiniko, Milos

Medzi najkrajšie pláže v Grécku sa môže zaradiť aj Sarakiniko, ktorá sa nachádza na ostrove Milos a  je pravdepodobne najmenej plážovou plážou, akú kedy môžete navštíviť. Na tomto mieste sa totiž nenachádza žiaden piesok – táto pobrežná oblasť sa skladá z  hladkých skalných útvarov, ktoré ladné kĺžu smerom dole k  lesknúcemu sa Stredozemnému moru. V  týchto chránených zátokách môžu návštevníci plávať a  užívať si krištáľovo čisté vody. Oblasť je chránená pred vetrom a  prúdmi zo skalných strán. Kvôli nedostatku plávajúcich pieskových zŕn je voda veľmi priehľadná a  čistá. Toto miesto je skutočne neobvyklé a  práve vďaka svojej zvláštnosti je také jedinečné. Sme si takmer istí, že miesto ako Sarakiniko nenájdete nikde v  Európe.
Sarakiniko, Milos