Ktoré zaujímavosti ponúkajú Spojené arabské emiráty

V prvom rade sa v Perzskom zálive na piesočnatých plážach s čírym morom môžete kúpať celý rok. Je tu pritom všade veľmi čisto a to potvrdzuje aj fakt, že majitelia vozidiel dostávajú pokuty dokonca aj za špinavé auto.

A samozrejme vysokou úrovňou a kvalitou služieb, čistotou, modernými hotelmi a fantastickou kuchyňou. Je tu subtropické a veľmi suché podnebie s nízkym počtom zrážok. Spojené arabské emiráty patria k najbohatším krajinám sveta. Nielen ropné bohatstvo pomáha k zvelaďovaniu, ale aj výhodné daňové podmienky pre zahraničných investorov. Je tu tzv. zóna voľného obchodu. Typický je islamský životný štýl, ktorý musíte akceptovať a potom si uvedomite, že je to jedna z najbezpečnejších krajín na svete.

Mrakodrap Burj Khalifa

Mal som možnosť vidieť aj najvyšší mrakodrap sveta Burj Khalifa má 828 metrov a 164 poschodí. Na 124. poschodí, vo výške 442 metrov, sa nachádza vyhliadková terasa, na ktorú vychádzajú turisti z celého sveta. Pre mňa to bol určite zážitok na celý život. V blízkosti tohto mrakodrapu je najväčšia fontána na svete, ktorá sa každú polhodinu v sprievode hudby roztancuje a robí neopakovateľnú šou.

Ferrari World v Abu Dhabi

Medzi ďalšiu z množstva zábavných atrakcií patrí aj zábavný park Ferrari World v Abu Dhabi. Tento park je obrovským lákadlom pre všetkých, s atrakciami v luxusnom štýle, ktorý vám dodá adrenalín, emócie a radosť. V Dubaji na zlatom trhu  môžete vidieť najväčší zlatý prsteň s váhou 63,856 kg, zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Tu sa denne ,,zobchoduje” jedna tona zlatých šperkov.

Najvyššie položený tenisový kurt a  Ski Dubai

Ten je vo výške 210 metrov na Burj Al Arab, čo je jeden z najluxusnejších hotelov na svete. Z môjho pohľadu určite najzaujímavejšia atrakcia bol Ski Dubai. Celoročná lyžovačka v umelom lyžiarskom stredisku s dĺžkou zjazdovky 400 metrov a prevýšením 60 metrov. Ponúka množstvo zimných radovánok ako snow park pre deti a freestyle zóna. Toto stredisko je súčasťou veľkého obchodného centra Mall of the Emirates kam pravidelne premáva nadzemné metro. Metrom sa veľmi pohodlne dostanete k mnohým príťažlivým miestam. Nákupných centier je tu skutočne veľa. V centre Dubai Mall nájdete okrem obchodov všetkého druhu a značiek aj najväčšie kryté akvárium na svete, zimný štadión pre korčuliarov ale aj najväčší krytý zlatý trh na svete. Skutočne stojí za to vyskúšať si ich jedinečnosť na vlastnej koži.

Uvidíte tu aj bežný život prisťahovalcov, ktorí tvoria až 80 % miestnej populácie. Prevažujú Arabi, ktorí sem prišli z Egypta, Libanonu, Sýrie. Žijú tu aj Pakistánci či Filipínci. Živú a špecifickú atmosféru má otvorený bazár zlata a korenia. Úplne vás pohltí, aj keď ste nemali v pláne veľké nákupy. Zavše vás pri unášaní davom zastaví nejaký predavač s fejkovým tovarom. Nemusíte sa ich báť. Nič vám nehrozí. Pokojne sa nimi nechajte zaviesť do tichších zákutí s malými obchodíkmi a bytmi plnými napodobenín značkového tovaru za najlepšie ceny. Keď sa vám nič nezapáči, odídete. Nikto vám brániť nebude. Aj o týchto zážitkoch je miestny bazár. Spojené arabské emiráty sú jednoznačne miestom kontrastov a neobmedzených možností. Uvidíte veci a zažijete momenty úplne nové a neopakovateľné. Môžete tu prežiť svojím spôsobom najlepšiu dovolenku.