Zážitková KOLUMBIA s Dobrodruhom

Kolumbia je v súčasnej dobe k turistom veľmi priateľská. Krajina už nie je niekoľko rokov brlohom drogových mafiánov, bezpečnostná situácia sa úplne zmenila k lepšiemu. Pritom práve kvôli svojej minulosti, Kolumbia, možno ako jediná z krajín Južnej Ameriky ešte nie je zasiahnutá masovou turistikou.

Tento kus sveta ponúka vysoké hory, koloniálne pamiatky, krásne piesočnaté pobrežie a teplé more. Kombinácia prírodnej rozmanitosti spoločne s kombináciou španielskych, indiánskych a afrických prvkov robí Kolumbiu skutočnou cestovateľskou lahôdkou. Náš výlet bude poznávací, určený pre tých, ktorí už majú niečo precestované a uprednostňujú intenzívne zážitky pred neosobným luxusom veľkých hotelov. 

Snažíme sa zhromaždiť kompaktnú partiu, kde každý jednotlivec bude rešpektovať celú skupinu. Spoločenské postavenie, hviezdne maniere ani peniaze na našich cestách nič neznamenajú, všetci sme si rovní. Ak chceš vyraziť do Kolumbie v spoločnosti ďalších parťákov rovnakej krvnej skupiny, poď s NAMI! 

0.-1.deň: Prílet do Bogoty

Na letisku v Bogote nás bude čakať náš sprievodca. Spolu s ním sa presunieme do hotela v centre hlavného mesta. Ubytovaní budeme v štandardných dvojlôžkových izbách.

2. Deň: Prehliadka Bogoty

Ráno sa vydáme na miestny trh Paloquemao s nádhernými kvetmi, ovocím, zeleninou a nebude chýbať ani ochutnávka známych ale aj pre nás menej známych druhov tropického ovocia.

bogota Paloquemao

Bogota je v posledných rokoch známa svojimi graffiti - preto naša ďalšia cesta povedie do štvrte s najzaujímavejšími pouličnými maľbami a nebude chýbať aj pútavé rozprávanie o histórii tohto umenia.

bogota

Ďalej sa pešo prejdeme a navštívime historické centrum s námestím, ulicami a kostolom. Uvidíme Plaza de Bolivar  alebo hlavné námestie s jeho majestátnou katedrálou, či preslávené Múzeum Zlata s najväčšou zbierkou umenia z pred-hispánskeho obdobia. Zároveň sa tu nachádza aj najväčšia zbierka artefaktov zo zlata na svete Samozrejmosťou budú príjemné prestávky strávené pri šálke výbornej kolumbijskej kávy.

bogota

3. Deň: Rafting na rieke Río Negro

Dnes nás čaká trojhodinový prejazd na západ od Bogoty do mestečka Tobia v regióne Gualivá, ktorý je známy svojimi divokými riekami, mnohými vodopádmi a extrémnymi športami s tým spojenými. Popoludní nás čaká zjazd na raftoch po rieke Rio Negro medzi miestami Paso del Rejo a Tobia (cca 1,5 hodiny, stupeň obtiažnosti 3).

Deň 4: Zipline či zlaňovanie vo vodopáde a prejazd do Medellínu

Dopoludnia môžete vyskúšať buď "zipline" - jazdu na lanách zavesených nad údolím (600 m) alebo zlaňovanie v miestnom vodopáde (40 metrov). Potom už nasadneme do nášho autobusu a presunieme sa do Medellínu (7 hodín jazdy). Cestou nás čaká svieža zelená krajina neďalekej rezervácie Rio Claro. Náš hotel v Medellíne bude vo štvrti plnej reštaurácií a nočného života, kam sa záujemcovia môžu večer vydať na prehliadku.

Deň 5: Medellín

Čaká nás prehliadka mesta metrom. Navštívime námestie Berrio, kde môžeme obdivovať 23 bronzových sôch, ktoré mestu daroval známy kolumbijský umelec Botero. Ďalšou zástavkou bude La Alpujarra, kde ochutnáme tradičnú čiernu kávu „tinto“. Ak zatúžime po troche zelene, môžeme navštíviť botanickú záhradu. A potom hop na metro k lanovke, ktorá nás vyvezie nad štvrť Comuna 13.

Neslávne známa štvrť patrila v 90-tych rokoch vďaka drogovým kartelom a hlavne drogovému barónovi Pablovi Escobarovi k najnebezpečnejším na svete. Dnes predstavuje nádej na lepší život vyjadrenú v mnohých grafity maľbách, ktoré jej dodávajú výnimočnosť a farebnosť.

medelin

6. -7. deň: Kávový región

6. deň: Prejazd do Salenta (7 hodín), centrálneho mestečka tzv. "Regiónu kávy". Cestou budeme míňať jednu z hlavných kolumbijských riek Rio Cauca. Salento je veľmi príjemné turistické mestečko, ktorého okolitá krajina je pamiatkou UNESCO.

kavovnik

7. deň: Po raňajkách nás čaká výlet do údolia Cocora s jeho typickými voskovými palmami (jedná sa o národný strom Kolumbie s maximálnou výškou cez 50 metrov!); návšteva rezervácie Açai (3-hodinová prechádzka s výhľadmi a pozorovanie kolibríkov), popoludní prechádzka tradičným miestnym dopravným prostriedkom - džípy Willys výlet po okolitých farebných dedinkách so zastávkami na ochutnávku kávu.

valler de cocora

valler de cocora

Deň 8: Prelet ku Karibiku

Presun na blízke letisko a odtiaľ prelet na sever Kolumbie do Santa Marty - hlavného mesta regiónu Magdalena, ležiaceho na pobreží Karibského mora.

Deň 9: NP Tayrona

Výlet do jedného z najkrajších NP v Kolumbii - NP Tayrona, ktorý leží na pobreží Karibského mora a z druhej strany je ohraničený pohorím Sierra Nevada (s najvyššou horou Kolumbia a vrcholky nad 5 300 m). Peší výlet ukončíme na krásnej pláži San Juan El Guia. Kúpanie a zaslúžený odpočinok. Ubytovanie vo sviežom podhorskom mestečku Minca.

tayrona

tayrona

 

Deň 10: voľný deň

Fakultatívne možnosti: Odpočinok na pláži neďaleko parku Tayrona. Pre aktívnejších prechádzky v okolí dedinka Minca (exkurzie o káve či kakau, kúpanie v horskom jazierku, zapožičanie bicyklov...)

Deň 11: Popoludňajší presun z Minca do Cartageny

Presunieme sa do krásneho prístavného mesta Cartagena s architektúrou z koloniálneho obdobia (6 hodín). Mesto sa právom prezýva aj kráľovnou karibského pobrežia a jeho pôvodná časť patrí medzi dedičstvo zapísané na zozname UNESCO.

cartagena

12.deň: Návrat domov

Prehliadka mesta. Objavíme rôzne symbolické a charakteristické miesta historického centra Cartageny (kostol San Pedro Claver, hrad San Felipe, palác Inkvizície či múzeum v pevnosti). Transfer na letisko a odlet do Európy

13. deň: Prílet domov.

Cena:

  • pri počte 6 osôb: 2360 euro + medzinárodná letenka (OD cca 600 euro a vyššie)
  • pri počte 8 a viac osôb: 2100 euro + medzinárodná letenka (OD cca 600 euro a vyššie)

Termín:

  • október 2020 / ešte upresníme po dohode/

V cene je zahrnuté: • miestny prelet Pereira - Santa Marta • služby miestneho sprievodcu • ubytovanie: 11x hotel s vlastnou kúpeľňou a raňajkami, dvojlôžkové izby • program podľa itinerára • doprava a aktivity podľa itinerára • vybrané vstupy (Múzeum zlata, NP Tayrona, hrad San Felipe - Cartagena)

V cene nezahrnuté: • medzinárodná letenka Viedeň - Bogota, Cartagena - Viedeň - cena cca 600 EUR • ostatné stravovanie • odletová taxa (COP 10 000 / na osobu) • ostatné vstupy a fakultatívne výlety (napríklad 10. deň zájazdu) • poistenie storien a liečebných nákladov

Pre vyzbieranú skupinu Dobrodruhov zabezpečuje tento výlet na mieru: CK Enjoy Travel

Veľkosť skupiny minimálne 6 osôb.

V prípade záujmu píšte na: info@dobrodruh.sk