EVEREST: Skutočný príbeh o odhodlaní a sile

Vo výške 8 848 m.n.m. nemá ľudské telo šancu prežiť. Napriek tomu sa ľudia do takej výšku šplhajú, aby pokorili Everest, najvyššiu horu sveta. Kašlú na nepohodlie, zimu, nástrahy počasia a aj na to, že sa dole už nemusia nikdy vrátiť. EVEREST v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii v dejinách. V slovenských kiná od 24.septembra. Nenechajte si ujsť aj v IMAX 3D. 

Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fisher (Jake Gyllenhaal) napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?“ vystrieda otázka omnoho zásadnejšia. ,,Dokážeme prežiť?“

Skutočný príbeh

Scenáristi tvrdo pracovali na tom, aby divákom poskytli hlboko emotívny príbeh s vizuálnymi efektmi, vďaka ktorým všetkým padne sánka. Maximálnu autenticitu dosiahli tvorcovia mimo iného tým, že do miest, kde sa natáčalo, zaradili okrem Álp a Islandu aj základný tábor na úpätí Everestu. ,,Všetci títo slávni herci spoznali na vlastnej koži, aké to je byť v základnom tábore, zažívať zimu, fyzicky náročne výstupy a vo finále sa postaviť tvárou v tvár hore. Každý z nich priznal, že z tohto zážitku pri natáčaní veľa čerpal,“ hovorí režisér Kormákur.
 
Everest – veľkolepí skutočný príbeh podľa tragických udalostí z roku 1996 môžete vidieť v slovenských kinách od 24.septembra v 2D, 3D aj IMAX 3D.