Život a práca na výletnej lodi

Ak chcete zažívať ozajstné dobrodružstvá kde každý deň prináša niečo celkom nové, práca na lodi vám toto dokonale umožní. Bez angličtiny to samozrejme ale nejde. Ja som ju študoval v Austrálii. Pracuje sa väčšinou bez celodenného voľna no popri neustálej zmene kde každý deň prináša niečo nové to nakoniec v podstate ani nevadí.

Nuda nemá šancu

Nakoniec vždy je dostatok času ísť sa pozrieť vonku, dať si obed v miestnej reštaurácii, požičať si auto alebo skúter a spraviť si okružnú jazdu po ostrovoch či letoviskách, vyhľadať nejaké adrenalínové dobrodružstvo, alebo sa len tak opaľovať niekde na pláži. Moje fotky  sú toho živým dôkazom. Večer po práci sa zase dá posedieť a zatancovať v posádkovom bare alebo si zahrať karty, ping pong či play station.

aljaska

Všetky kúty sveta

Okrem toho stretnete ľudí z celého sveta a naozaj sa dostanete na miesta o ktorých sa vám ani len nesnívalo. Ja osobne som si za 6 rokov strávených na mori okrem USA, Kanady a Južnej Európy pozrel aj Karibik, Kostariku, Aljašku, Hawaii, Polynézske ostrovy Tahiti, Bora Bora a Moorea, Austráliu, Nový Zéland, Papua Novú Guineu, Jordánsko, Izrael, Omán, Dubaj, Azorské ostrovy, Bermudy, Kanárske ostrovy, Madeiru, Island a Nórsko.

aljaska

kostarika

 

Backpacker tripy

Veľkou výhodou je 2 mesačné voľno po skončení polročného kontraktu počas ktorého je dostatok času na backpacker tripy. Sám som podnikol dva 2 mesačné výlety po Strednej a Južnej Amerike. Prešiel som Guatemalu, Nikaraguu, Kostariku, Bolíviu, Peru, Brazíliu, plavil som sa po Amazonke a videl som najväčšie vodopády sveta Iguazu Falls.

 

kostarika

Kostarika

Plávajúci hotel

Výletná loď je v podstate veľký plávajúci hotel, ktorý vás bez potreby neustáleho balenia a vybalovania vezme skoro každý deň na iné nádherné miesto. Je to skutočne dobrodružný život plný zážitkov a krásnych spomienok na ktoré človek určite len tak nezabudne.

kostarika

malta

novy zeland