Atény – antické mesto plné prekvapení

Navštívili ste už niekedy nádhernú a na pomery Európy exotickú krajinu Grécko? Napriek tomu, že bola pred pár rokmi ohrozená finančnými problémami, dnes je situácia stabilizovaná a Grécko ponúka nádherné zákutia plné romantiky. To však neznamená, že by Grécko bolo vhodné iba pre páriky – hlavné mesto Atény, pomenované podľa gréckej bohyne múdrosti, ponúka prechádzky starobylými uličkami, uprostred ktorých zabudnete na akékoľvek pochmúrne myšlienky. 

Čo ponúkajú Atény?

Atény dýchajú antickou atmosférou, takže rozmanité pamiatky nájdete naozaj na každom rohu. Medzi dominanty ale patrí vzácna Akropola, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto. Ďalšími sú napríklad Trajánov víťazný oblúk alebo Chrám boha Dia. Predstavte si to – budete sa prechádzať po miestach, kde rečnil aj veľký Sokrates alebo svätý Pavol! Neďaleko Chrámu boha Dia sa nachádza aj slávna Agora, kde starovekí Gréci riešili administratívu a viedli medzi sebou bohatý obchod a politické debaty. Cíťte sa ako oni a zažite miesta, kde sa písala história. 

Atény

Život v Aténach

Tak ako vo väčšine južanských krajín, aj v Grécku a konkrétne v Aténach vládne čulý ruch, život je tu však o čosi pomalší, ako v severnejších krajinách. Nikto sa nikam neponáhľa, vládne tu poobedná siesta a každý miluje rozmanité šaláty a Gyros, ktorý tu nájdete na každom rohu. Ochutnajte ten váš, našli sme pre vás totiž super možnosť, ako navštíviť Atény a preskúmať jej zákutia za super cenu v tomto zájazde. V cene máte letenku a tri dni plné zaujímavých informácii poskytnutých profesionálnym sprievodcom. Bývať pritom budete v krásnom trojhviezdičkovom hoteli priamo v centre Atén. Famózne jedlo a milí ľudia vám zaistia zážitky, aké nezažijete ani zďaleka v každom meste. Zbaľte si kufre a vyrazte na výlet snov aj vy!