Najnebezpečnejšie mestá pre backpackerov

Aj keď cestovanie s  batohom na vlastnú päsť môže byť zaujímavé a  spoznáte vďaka nemu fascinujúce miesta či ľudí, má aj svoje nevýhody a  tienisté stránky. Jednou z  nich je nižšia bezpečnosť na určitých miestach. Ak preferujete takýto druh turistiky či výletu - backpacking, v nasledujúcich desiatich mestách vám odporúčame určite maximálne zvýšenú opatrnosť. 

San Pedro Sula, Honduras

Dôvod umiestnenia tohto mesta v  zozname je prostý – San Pedro Sula je sústavne označované ako mesto s  najvyšším počtom vrážd. V  priemere tam každý deň zabijú až 3 ľudí.
San Pedro Sula

Acapulco, Mexiko

Aj napriek skutočnosti, že mesto Acapulco bolo kedysi považované za obľúbenú turistickú destináciu aj pre backpeckerov, dnes patrí medzi najnebezpečnejšie mestá na svete, a  to kvôli svojim neuveriteľne veľkým problémom s  drogovými kartelmi.
Acapulco, Mexiko

Caracas, Venezuela

Aj keď je toto venezuelské hlavné mesto skutočne krásne, nie je všetko zlato, čo sa blyští. Do tohto zoznamu sa Caracas dostal z  dôvodu, že patrí medzi mestá s  najvyšším počtom vrážd na svete (122 vrážd na 100 tisíc obyvateľov).
Caracas, Venezuela

Distrito Central, Honduras

Ďalšie tropické a  nádherné honduraské mesto, ktoré je poškvrnené vysokým výskytom vrážd a  násilia.
Distrito Central, Honduras

Torreon, Mexiko

Aj keď je Torreon jedným z  najdôležitejších priemyselných a  ekonomických centier krajiny, toto mexické mesto je neslávne známe pre svoju organizovanú kriminalitu, drogové obchody a  extrémne vysoký výskyt vrážd (až 87 vrážd na 100 tisíc obyvateľov).
Torreon, Mexiko

Maceio, Brazília

Prvé brazílske mesto sa na zoznam dostalo vďaka svojmu alarmujúcemu počtu vrážd – štatistika hovorí až o  135 vraždách na 100 tisíc obyvateľov! Maceio je však napriek tomu pre turistov stále veľkým lákadlom.
Maceio, Brazília

Cali, Kolumbia

Aj napriek úsiliu, ktoré Kolumbia z  času na čas vynakladá, je vysoký počet - až 80 vrážd na rok - pre turistov dostatočným varovaním, aby si od tohto latinskoamerického mesta udržovali bezpečnú vzdialenosť.
Cali, Kolumbia

Nuevo Laredo, Mexiko

Mexické mesto Nuevo Laredo je neslávne známe pre viaceré druhy zločinov. Okrem prepadov áut, únosov či lúpeží sa tam vyskytujú aj drogové násilnosti, a  to najmä v  noci.
Cali, Kolumbia

Barquisimeto, Venezuela

V  meste, ktorého počet obyvateľov je vo výške 1 milióna, je vražda každodennou súčasťou života. Aj napriek výskytu niekoľkých univerzít v  oblasti je riziko násilia pre backpackerov príliš vysoké.
Barquisimeto, Venezuela

Joaeo Pessoa, Brazília

Mesto Joaeo Pessoa, ktoré sa nachádza v  najvýchodnejšej časti Brazílie, nie je len najzelenším mestom na svete, ale taktiež, žiaľ, jedným z  najnebezpečnejších. Štatistika o  výskyte vrážd hovorí jasne – až 71 vrážd na 100 tisíc obyvateľov ročne.
Joaeo Pessoa, Brazília