Turistický sprievodca Albánsko

Albánsko - krajina, ktorá patrí medzi tie postihnuté dlhoročným komunistickým režimom - nám práve v tomto ohľade môže byť veľmi blízka. Ešte dlho nebude možné ju porovnávať s turistickými cieľmi, ako je Taliansko, Egypt alebo Cyprus.
 
Albánska história a kultúrne dedičstvo je však tak bohaté, že dokáže nalákať davy turistov, ktorých neláka pasívne polihovať pri mori a platiť za služby všetkého druhu. Samozrejme aj v Albánsku dnes už existuje veľa turistických asociácií a sprievodcov, ktorých služby môžu cestovatelia využiť. Prednosťou tejto krajiny je však to, že sú v nej miesta doteraz nepostihnuté infraštruktúrou. To znamená, že mnohé hrady, dediny a opevnené mestečká nenavštívite inak ako terénnym vozidlom, pešo alebo v rámci cyklovýletu. S občasnými výpadkami elektrického prúdu a bez signálu. V tom ale spočíva čaro Albánska.
Albansko sprievodca
Turistický sprievodca Albánsko prináša podrobné informácie o ubytovaní, stravovaní a turistických informačných centrách, ktoré sú pri cestovaní na vlastnú päsť veľmi dôležité. A samozrejme v ňom nájdete množstvo podrobných máp.
Ak si chcete sprievodcu po Albánsku kúpiť, pozrite sem: https://www.jota.cz/albanie-2